کاخ سفید واشنگتن، یکی از معروف ترین بناهای ایالت متحده آمریکا است که یکی از پرقدرت ترین اشخاص آمریکا، رئیس جمهور ایالات متحده در آن زندگی می کند. کاخ سفید، ساختمان سفید رنگی است که در پلاک 1600 خیابان پنسیلوانیا در شهر واشنگتن قرار دارد.
دفتر کار و محل اقامت خانواده رییس جمهور وقت آمریکا، در این ساختمان باشکوه سفید رنگ قرار دارد. خانواده رئیس جمهور در طبقه دوم و سوم این کاخ اقامت گزیده و با توجه به طول دوره ریاست جمهوری، چهار الی هشت سال در این ساختمان زندگی می کنند. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید تا شما را با تاریخچه و تمامی بخش های کاخ سفید واشنگتن بیشتر آشنا سازیم.

همه چیز در مورد کاخ سفید واشنگتن

کاخ سفید واشنگتن، به سه قسمت شاخه مرکزی، شاخه غربی و شاخه شرقی تقسیم شده است که منزل رئیس جمهور در مرکز آن قرار دارد. این ساختمان دارای 6 طبقه شامل: طبق همکف، طبقه اول، طبقه دوم، طبقه سوم و دو طبقه زیرزمین است که مساحتی برابر 5100 متر مربع دارند. این کاخ دارای 132 اتاق و 35 سرویس بهداشتی با 6 آشپز تمام وقت است که روزانه در حدود 500 نفر از آن بازدید می کنند. سازمان پارک های ملی، مالکیت کاخ سفید واشنگتن را برعهده دارند.

تاریخچه کاخ سفید آمریکا

کاخ سفید، در میان سال های 1792 الی 1800 میلادی با استفاده از ماسه سنگ های سفید به سبک معماری جرجی ساخته شد. ساخت این بنا با ساخت شهر نیویورک همزمان بود. اولین رئیس جمهور آمریکا که در این کاخ اقامت داشت، جان آدامز بود. پس از او، دیگر رئیس جمهورهای وقت آمریکا نیز در آن اقامت گزیدند. با ساکن شدن توماس جفرسون در کاخ سفید، با همکاری بنجامین هنری لاتروب، بنای بیرونی کاخ با استفاده از دو ستون گسترش پیدا کرد.
این ساختمان در سال 1814، توسط ارتش بریتانیا مورد صدمات بسیاری قرار گرفت؛ به گونه ای که تمامی لوازم درون آن به تاراج رفت. اما به مرور مورد بازسازی قرار گرفت تا اینکه جیمز مونرو در سال 1817، در قسمتی از بخش بازسازی شده آن اقامت کرد. این ساختمان در طی چندین سال مختلف مورد بازسازی قرار گرفته است.

علت نامگذاری کاخ سفید واشنگتن

کاخ سفید واشنگتن، در ابتدا قصر ریاست جمهوری یا عمارت ریاست جمهوری شناخته میشد که برای اولین بار در سال 1811 به عنوان کاخ سفید از آن یاد شد. در زمان بازسازی، این ساختمان را به رنگ سفید مرمت کردند تا بتوانند اثرات سوختگی را در آن از بین ببرند. از آن زمان تاکنون به نام کاخ سفید شناخته شد. اما برخی نیز این روایت را بی اثر می دانند؛ چرا که این کاخ از زمان ساخت خود تاکنون به رنگ سفید است.
معمولا در متون رسمی، از کاخ سفید با عنوان عمارت هیئت اجرایی یاد میشد اما در زمان ریاست جمهوری تئودور روزولت، نام کاخ سفید واشنگتن روی نامه های رسمی چاپ شدند. امروزه نیز در سفرنامه ها، از اسم کاخ سفید واشنگتن در وسط صفحه استفاده می شود. برخی نیز بر این باور هستند که نام کاخ سفید از محل اقامت مارتا کاستیس واشنگتن گرفته شده است که در بخش نیوکنت ایالت ویرجینیا قرار دارد و رئیس جمهور در آن زندگی می کرد.

معماری کاخ سفید آمریکا

طراحی کاخ ریاست جمهوری، یکی از طرح های معمار معروف، پیرشارل لافانت بود که به دلیل طراحی های شهری فوق العاده خود در جهان شناخته شده بود. او در کارنامه خود، سابقه طراحی مجدد شهر نیویورک، بازسازی تالار نیویورک به عنوان اولین کنگره فدرال شهر، سکه ها، مدال ها و خانه اشراف را دارد و از این رو به شهرت بسیار زیادی دست پیدا کرد.
طرح توماس جفرسون، یکی از طرح های قابل قبول برای کاخ ریاست جمهوری بود که آن را با نام مستعار خود فرستاده بود. برنده این مسابقه، معمار ایرلندی به نام جیمز هوبان بود که جورج واشنگتن تغییراتی را نیز در آن اعمال کرد. تا اینکه اولین رئیس جمهور جان آدامز در آن اقامت نمود. لافانت از سوی رئیس جمهور در سال 1791 وظیفه طراحی پایتخت جدید آمریکا را بر عهده گرفت، شهری که پس از آن به نام واشنگتن شناخته شد.
لافانت بر این باور بود که طرح او نه تنها یک طرح ایده آل از ساختمان های درون شهر را نشان می دهد، بلکه بزرگی ساخت یک پایتخت منحصربفرد را نشان می دهد. در این نقشه، مکان ساختمان کنگره آمریکا و کاخ ریاست جمهوری به چشم می خورد. با توجه به طرح او، کاخ سفید یک خانه با ابعاد 5 برابر همراه با باغ های عمومی و ویژگی های ساختمانی منحصربفرد بود.
با این حال طرح های پرهزینه توسط ماموران عالی رتبه رد شدند؛ چرا که تمایل داشتند بودجه خود را صرف ساخت ساختمان های فدرال سازند. در این دوران، اندرو الیکوت که یکی از اعضای شورای تعیین مرزها بود، اعضای کنگره را از پرداخت کمک های مالی منع کرد تا خود با کمک برادرش به بازنگری طرح های لافانت بپردازند. این امر باعث ناامیدی لافانت و اخراج او از پروژه گردید. لافانت اعتبار خود را از دست داد و مجبور شد در سال های پایانی عمر خود، دستمزدی را که دریافت کرده بود برای بدهی های خود خرج کند.

بخش های مختلف کاخ سفید واشنگتن

شاخه غربی

در شاخه غربی کاخ سفید واشنگتن، دفتر رئیس جمهوری، دفتر کارمندان عالی رتبه همراه با اتاق برای 50 کارمند و اتاق هیئت دولت قرار گرفته اند.

شاخه شرقی

بزرگترین اتاق کاخ سفید، اتاق شرقی در طبقه اول است که در آن رویدادهای رسمی برگزار می شوند. همچنین دارای یک اتاق اضافه می باشد که در سال 1942 میلادی به آن اضافه شد. پس از آن در سال 1977، دفتر کارکنان همسر رئیس جمهور آمریکا به نام روزالین کارتر نیز به آن اضافه شد که دفتر رئیس جمهور نام گرفت. در این شاخه، یک پناهگاه زیرزمینی قرار دارد که مرکز عملیات اضطراری ریاست جمهوری شناخته می شد.

دانستی هایی از کاخ سفید واشنگتن

• کاخ سفید دارای 6 طبقه، 32 حمام و دستشویی، 132 اتاق، 147 پنجره، 412 در، 7 راه پله مجزا، 28 جایگاه مهار آتش و 3 آسانسور است. همچنین دارای زمین بازی تنیس، استخر شنا، محل دو میدانی، پیاده روی، سالن بولینگ و اتاق بیلیارد است.
• در هر هفته حدود 65000 نامه به رئیس جمهور آمریکا ارسال می شود که تنها 10 عدد از آنها توسط رئیس جمهور خوانده می شوند. همچنین روزانه 2500 الی 3500 تماس، 1000 فکس و 100 هزار ایمیل به رئیس جمهور ارسال می شود.
• تیریکا نیکسون و ادوارد کاکس، آنتونی رودهام و نیکول باکسر، دو زوجی هستند که در کاخ سفید واشنگتن ازدواج کردند.
• روزانه حدود 6000 نفر از کاخ سفید بازدید می کنند.
• پاپ ژان پا دوم، اولین پاپی بود که در سال 179 برای دیدن کارتر به کاخ سفید آمد.
• دو ساختمان مشابه کاخ سفید در فرانسه و ایرلند قرار دارند. ساختمان فرانسه یک جاذبه گردشگری است و از ساختمان ایرلند برای ساختمان مجلس استفاده می شود.
• ساختمان کپیتول، به دلیل داشتن نمای مشابه کاخ سفید با آن اشتباه گرفته می شود.
• کاخ سفید واشنگتن دارای 5 آشپز تمام است که می توانند غذای بیش از 1000 مهمان را آماده کنند.
• برای پوشاندن ساختمان به رنگ سفید، به 570 گالن رنگ سفید نیاز است.
• با توجه به شایعات، این ساختمان دارای دیوار دفاعی لیزی و سپر دفاعی ضدموشک است.
• میلی، سگ شکاری کاخ سفید، درآمد بسیار زیادی دارد.
• از کاخ سفید، تنها 4 تکاور تیرانداز محافظت می کنند.
• اتاق آبی کاخ سفید، اتاق پذیرایی رئیس جمهوری و خانواده او می باشد، اتاق سرخ با اشیایی از دوران امپراتوری آراسته شده و اتاق سبز نیز اشیایی از دوران ریاست جان آدمز و توماس جفرسون را در خود جای داده اند. همچنین رئیس جمهور و خانواده او در مهمان خانه گل سرخ طبقه بالا زندگی می کنند.

زندگی خصوصی در کاخ سفید واشنگتن

خدمه ای که در کاخ سفید واشنگتن هستند، از دید همگان پنهان می باشند. کیت اندرسن باو، در کتاب خود به اسم اقامتگاه، به دنیای پنهان کاخ سفید و تمامی افرادی که بطور پنهان در آن زندگی می کنند می پردازند. خدمه کاخ سفید نباید در معرض دید عموم و یا دوربین قرار گیرند. همچنین باید اسرار کاخ سفید را در خود جای دهند. با توجه به کتاب اقامتگاه، 96 خدمه ثابت و 250 نفر خدمه به صورت پاره وقت در این کاخ فعالیت می کنند.

هزینه زندگی در کاخ

خانواده رئیس جمهور که در کاخ زندگی می کنند، باید هزینه زندگی را خود متقبل شوند. زندگی در این کاخ هزینه های بسیار زیادی دارد. معمولا بانوان اول در هنگام گفت و گو با رئیس خدمه ها، از او می خواهند تا هزینه های مصرفی را کاهش دهند. هزینه خوراک خانواده ریاست جمهوری و مهمانان نیز در روز سوگند بر عهده خود آنهاست.

ساعت بازدید از کاخ سفید واشنگتن

گردشگران می توانند برای بازدید از کاخ سفید واشنگتن، در تورهای عمومی شرکت کنند. این تورها در روزهای سه شنبه، چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و شنبه، مابین ساعات 8 الی 12:30 برگزار می گردند. در روزهای تعطیل امکان بازدید از کاخ سفید وجود ندارد. بازدید از این کاخ رایگان می باشد.

نحوه ثبت درخواست برای بازدید از کاخ سفید واشنگتن

قبل از بازدید از کاخ سفید، باید درخواست شما توسط یکی از اعضای کنگره ثبت گردد. بدین منظور وارد وبسایت رسمی کاخ سفید شده و تمامی اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهید. توجه داشته باشید که تنها عده کمی از اعضای کنگره به شهروندان غیرآمریکایی اختصاص یافته اند که این امر می تواند بسیار زمانبر باشد. در صورت تایید درخواست، پیام آن برای شما ارسال خواهد شد. پس از آن، حداقل 21 روز بعد می توانید در زمان معین به بازدید از کاخ سفید واشنگتن بپردازید.

مدارک لازم برای بازدید از کاخ سفید واشنگتن

شهروندان غیرآمریکایی، برای بازدید از کاخ سفید واشنگتن، نیاز به ارائه پاسپورت و کارت اقامت موقت دارند. توجه داشته باشید که حمل افشان ها، تجهیزات نظامی، مایعات، کیف، چاقو، تبلت، اسلحه، پرچم و غذا به درون کاخ ممنوع است.

نکات بازدید از کاخ سفید واشنگتن

• تورهای بازدید از کاخ سفید واشنگتن بدون راهنما می باشند.
• طول مدت تورهای کاخ سفید 45 دقیقه است.
• بازدیدکنندگان باید 15 دقیقه قبل از زمان تعیین شده در محل کاخ سفید باشند.
• عکاسی با فلش و فیلم برداری ممنوع است.
• اطلاعات گردشگر باید قبل از بازدید در لینک RSVP ثبت شود.

نحوه دسترسی به کاخ سفید واشنگتن

کاخ سفید واشنگتن در مرکز ایالت واشنگتن قرار گرفته و حدود 0.7 مایل تا مرکز شهر فاصله دارد که با خودرو، تنها 5 دقیقه است. ایستگاه مرکزی مترو، نزدیک ترین ایستگاه کاخ سفید واشنگتن است که 9 دقیقه با کاخ فاصله دارد. نزدیک ترین اتوبوس به آن، در فاصله مایلی قرار دارد.

بازدید از کاخ سفید واشنگتن با هلدینگ هلی ویزا

کاخ سفید واشنگتن، یکی از ساختمان های معروف ایالات متحده آمریکا است که محل زندگی رئیس جمهورهای وقت و خانواده های آنها بشمار می رود. این ساختمان دارای اهمیت سیاسی بسیار زیادی است اما امکان بازدید از آن توسط تورهای گروهی برای تمامی گردشگران فراهم می باشد. برای بازدید از کاخ سفید واشنگتن، نیاز به اخذ ویزای توریستی دارید تا بتوانید به راحتی وارد این کشور شده و از بخش های مختلف کاخ سفید دیدن کنید.
هلدینگ هلی یکی از معتبرترین موسسه های مهاجرتی و توریستی است که در سریع ترین زمان ممکن و در بهترین شرایط، امکان اخذ ویزای توریستی آمریکا را مهیا می سازد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی واشنگتن، وارد وبسایت هلدینگ هلی ویزا شده و با شماره های درج شده در آن تماس بگیرید.

سوالات متداول

آدرس دقیق کاخ سفید واشنگتن چیست؟

کاخ سفید واشنگتن در خیابان پنسیلوانیا پلاک 1600 قرار دارد.

هزینه بازدید از کاخ سفید چند است؟

هزینه بازدید از این کاخ رایگان است.

بهترین ساعت برای بازدید از کاخ سفید چند است؟

بهترین زمان برای بازدید از کاخ سفید، از ساعت 8 صبح الی 12:30 ظهر می باشد.