ایالت تگزاس، یکی از ایالت های بینظیر کشور آمریکا است که جاذبه های دیدنی بسیاری را در خود جای داده است. این شهر دارای سواحل بسیار زیبا مانند سواحل خلیج و آلامو است که می توانید از طبیعت بکر و آرامش زیبای آن لذت ببرید، از موزه های خاص آن دیدن کرده و با تاریخ ایالت تگزاس آشنا شوید. شهر تگزاس، دومین ایالت مشهور آمریکا است که از لحاظ جغرافیایی و فرهنگی بسیار متفاوت می باشد و دارای امکانات بینظیری است.
اگر دوستدار طبیعت هستید، بازدید از پارک های تگزاس را فراموش نکنید؛ پارک هایی که می توانند منبع آرامش و زیبایی باشند. برای شناخت بیشتر جاذبه های گردشگری تگزاس، با هلدینگ هلی ویزا همراه باشید تا آشنایی کاملی از مکان های دیدنی این ایالت به دست آورید.

غارهای سونورا

غارهای سونورا، یکی از بهترین جاذبه های گردشگری تگزاس است که میتوان آن را از زیباترین غارهای دنیا دانست. غارهای سونورا دارای فرم های کریستالی کلیستی و هلیکتیتی می باشد و از آن به عنوان یکی از لندمارک های طبیعی ملی در کشور آمریکا یاد می گردد. با استفاده از تورهای همراه با راهنما، می توانید از این غار بازدید کنید.

جاده 66 ایالات متحده

جاده 66 ایالات متحده، به نام بزرگراه ویل راجرز شناخته می شود که در 11 نوامبر سال 1926 افتتاح گردید. این بزرگراه از شیکاگو، ایلینوی آغاز شده و سپس از کانزاس، اکلاهما، تگزاس، نیومکزیکو، آریزونا عبور می کند تا به سنتا مونیکا، کالیفرنیا برسد. جاده 66 ایالات متحده، 3940 کیلومتر طول دارد. این مسیر بسیار جذاب بوده و تجربه های خاطره انگیزی از خود به جای می گذارد. علاوه بر این، دارای مغازه های ارزان، تابلوهای تبلیغاتی نئونی و توقفگاه های کمپی است.

شهربازی سیکس فلگز فیستا تگزاس

شهربازی سیکس فلگز در سن آنتونیو قرار دارد و دارای وسعت 81 هکتار است. این پارک دارای پنج بخش به نام های فستیوال های لسف راک ویل، دره کرکسل، گردشگاه خلیج فیستا، اسپاسبرگ و خلیج آب سفید است که دارای پارک آبی نیز می باشد. این شهربازی به اجرای نمایشی خود معروف بوده و توانسته است در سال های 1999 تا 2008، چند جایزه را از آن خود سازد. همچنین در هنگام بازدید از آن می توانید با شخصیت های کارتونی مانند کاراکترهای لونی تونز نیز مواجه گردید.

فرودگاه دالاس لاو

فرودگاه دالاس لاو، با شمال غربی مرکز دالاسف 10 کیلومتر فاصله داشته و از مهمترین فرودگاه های ایالت تگزاس بشمار می رود. از جمله پروازهای فرودگاه دالاس لاو میتوان به سانفرانسیسکو، لاس وگاس، میلواکی، واشینگتن دی سی و لس آنجلس اشاره کرد.

چاه یعقوب

چاه یعقوب در منطقه ویمبرلی، دارای 40 متر عمق است؛ به گونه ای که برای شیرجه زدن بسیار خطرناک است. با شیرجه درون این چاه، به حفره ای به عمق 9 متر وارد خواهید شد. چاه راهروی آن شبیه به خروجی است، اما شناگر را در خود حبس می نمایند.

موزه هنر دالاس

موزه هنر دالاس در سال 1903، در شهر زیبای دالاس تاسیس شد و یکی از جاذبه های گردشگری تگزاس بشمار می رود. آثار نقاشی کلاسیک و هنر نوگرا همراه با مجموعه ای از تندیس ها و اشیای باستانی، از جمله گنجینه های مهم این موزه هستند. پولاک، ونگوگ، گری، وارهول، روسو، کوربه و گوگن، از مهمترین آثار این موزه بشمار می روند.

عمارت آلامو

عمارت آلامو در سال 1718 تاسیس شده و در طی تاسیس خود به عنوان پادگان نظامی پنج نیروی ارتشی مورد استفاده قرار گرفته است. نبرد آلامو در سال 1836 و کشته شدن نیروهای تگزاسی توسط مکزیکی ها، از دلایل معروفیت این عمارت بشمار می روند. این ساختمان جزئی از فهرست میراث جهانی یونسکو است که امروزه گزارش هایی از فعالیت های ماورایی در آن گزارش شده اند.

باغ چای ژاپنی

قدمت باغ چای ژاپنی به دهه 1800 می رسد که در زمان های گذشته بخشی از آن به عنوان معدن مورد استفاده قرار می گرفت. کارگران آلمانی برای استخراج سنگ از آن و ساخت ساختمان های کلاسیک در آن کار می کردند. سپس در سال 1918 به باغ چای ژاپنی تبدیل شد. پس از بمباران پرل هاربور، مخالفان ژاپنی ها نام آن را به نام اصلی خود تغییر دادند اما علامت باغ چینی در سر جای خود باقی ماند. در این باغ زمین ها و پل های سنگی قرار دارند که با ظرافت محافظت می شوند.

موزه هنر فورت ورث

موزه هنر فورت ورث، از مشهورترین موزه های ایالات متحده آمریکا است که توسط معمار بزرگ تادائو طراحی گردید. این موزه در نزدیکی موزه هنر کیمبل قرار گرفته و پس از موزه موما، بزرگترین موزه هنرهای مدرن در آمریکا شناخته می شود. موزه هنر فورت ورث در سال 2002 میلادی افتتاح شد و دارای بیش از 2600 کار مدرن و پست مدرن از کارهای هنری بین المللی می باشد.

موزه طبیعت و علم پروت

موزه طبیعت و علم پروت، در مورد تاریخ طبیعی و علوم است که در شهر دالاس قرار گرفته و در سال 2012 افتتاح گردید. این موزه دارای نمایشگاه های دائمی و نمایشگاه های موقتی است که چند طبقه بوده و امکاناتی مانند سینما را نیز در خود جای داده است.

کلیسای شکرگزاری

کلیسای شکرگزاری در شهر دالاس و میدان شکرگزاری قرار گرفته است. این کلیسا یکی از جاذبه های گردشگری تگزاس است که سنت شکرگزاری در این شهر را نشان می دهد. این کلیسا دارای سالن اجلاس و تعدادی باغ برای مراقبه است. پنجره های آن به نام پنجره های افتخار شناخته می شوند و ارتفاع 18 متری دارند. رنگ کاری شیشه های آن از سرد به گرم تغییر کرده و نمای از سفر انسان از زمین به بهشت می باشند.

پارک تفریحی زیرو گرویتی

این پارک دارای عمر 25 ساله است و بخش های مختلفی از بانجی جامپینگ، صندلی پرتاب، اسکای کوستر و سقوط آزاد را شامل می شود. از ویژگی های این پارک میتوان به امکان استفاده چند نفره از سواری ها، جشن ها و برگزاری رویدادها اشاره کرد.

پارک ملی بیگ بند

پارک ملی بیگ بند، در غرب شهر تگزاس قرار دارد و دارای بیش از 1200 گونه گیاهی، 450 گونه پرندگان، 56 گونه خزندگان و 75 گونه پستاندار می باشد. در این پارک میتوان شاهد فسیل های دریایی، آذرین تیغه و استخوان های دایناسورها بود. همچنین می توانید در آن به کوله گردی، پرنده نگری و راهپیمایی نیز بپردازید.

موزه ملی بازی های ویدیویی

موزه ملی بازی های ویدیویی، در مورد تاریخ بازی ها و صنعت بازی های ویدیویی صحبت می کند که در فریسکو ایالت تگزاس قرار دارد. کنسول های بازی، بازی ها و سخت افزارها، از جمله بخش های مختلف این موزه بشمار می روند. بازدیدکنندگان از آن می توانند از بازی های ویدیویی لذت ببرند. همچنین دارای بزرگترین بازی پینگ پنگ کامپیوتری است.

کوه بونل

کوه بونل، به نام کاورت پارک شناخته شده و در کنار دریاچه آستین قرار دارد. این کوه دارای ارتفاع 236 متر بوده و چشم اندازهای زیبایی از شهر، تپه های اطراف و دریاچه ها را به دست می دهد.

پارک هرمان

پارک هرمان در شهر هیوستون قرار دارد و دارای 180 هکتار مساحت است. این پارک در سال 1914 افتتاح شده و اولین پارک هیوستون می باشد که دارای محوطه های پیک نیک، مسیرهای دوندگی، زمین عمومی گلف و محوطه مخصوص سگ ها می باشد. همچنین در این پارک میتوان باغ های جانورشناسی هیوستون را نیز مشاهده کرد. از تئاتر روباز پارک برای برگزاری نمایش ها و اجراهای زنده موسیقی استفاده می شود.

موزه ملی تاریخ مراسم خاکسپاری هیوستون

موزه ملی تاریخ هیوستون، یکی از جاذبه های گردشگری تگزاس است که تمامی موارد مربوط به خاکسپاری را نشان می دهد. از بخش های جالب این موزه میتوان به تشییع جنازه رییس جمهور سابق آمریکا و تاریخچه مومیایی کردن اشاره کرد. مجموعه ای از نعش کش های کمیاب مانند کالسکه مربوط به قرن 19 نیز یکی از جاذبه های این موزه هستند.

پارک تاریخی ملی میسیون سن آنتونیو

پارک تاریخی ملی میسیون سن آنتونیو، در ایالت تگزاس قرار دارد و دارای مکان های تاریخی میسیون کنسپسیون، میسیون سن خوان، میسیون سن خوزه، رنچو د لاس کابراس و میسیون اسپادا است. این پارک متعلق به کلیسای مذهب کاتولیک بوده و مربوط به سال 1690 است.

میراث دالاس قدیم

میراث دالاس قدیمی، از قدیمی ترین پارک های شهر است که میتوان در آن زندگی مردم در سال های 19 و 20 میلادی را مشاهده کرد. این روستا دارای 38 خانه بازسازی شده و مبله مانند فروشگاه، مدرسه، کلانتری و غیره می باشد.

ساحل ملی جزیره پادره

ساحل ملی جزیره پادره را میتوان یک پارک ساحلی و تفرجگاه دانست که دارای جاذبه های دیدنی مانند تپه های شنی، نمای خط ساحلی، زیستگاه پرندگان و چشم اندازهای سرسبز است.

پارک ملی کوهستانی گوادالوپ

پارک ملی کوهستانی گوادالوپ، سکونتگاه عقاب های طلایی است که چشم اندازی از مناظر بیابانی را به دست می دهد و در شمال غرب ایالت تگزاس قرار گرفته است.

آکواریوم جهانی دالاس

یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری تگزاس، آکواریوم جهانی دالاس است که بهترین مکان برای کودکان شناخته می شود. این آکواریوم دارای گونه هایی از حیواناتی است که در حال انقراض می باشند. در هنگام بازدید از این آکواریوم می توانید شاهد جنگل های بارانی اورینوکو، پرواز توکان ها و ابیس ها در اطراف پرندگان و آویزان شدن تنبل های سه انگشتی از میان درختان، مارماهی های برقی و تمساح ها باشید.

باغ ها و آکواریوم مودی

باغ ها و آکواریوم مودی به سه هرم تقسیم شده اند. در هرم آکواریوم پنگوئن ها، فوک ها و کوسه ها قرار دارند. هرم مربوط به جنگل های بارانی، گیاهان و جانورانی از اکوسیستم های مختلف را نشان می دهد و هرم دیسکاوری، مجموعه ای از نمایشگاه های مسافرتی می باشد.

پارک ایالتی دره دایناسور

پارک ایالتی دره دایناسور، یکی از پارک های دولتی است که در امتداد رودخانه پالکسی قرار گرفته و یک مکان دیدنی از طبیعت شناخته می شود. بخشی از این پارک محافظت شده است اما برای بازدید عموم آزاد می باشد. از ویژگی های بارز این پارک میتوان به وجود ردپاهایی از دایناسورهای متعدد اشاره کرد که در اطراف آن به جا مانده اند.

یواس اس لکسینگتون، کورپوس کوریستی

کشتی یواس اس لکسینگتون، یکی از کشتی های معروفی است که در ساحل لنگر انداخته است و با مرکز کورپوس کریستی چند دقیقه فاصله دارد. این کشتی را میتوان یکی از بزرگترین کشتی های جنگ جهانی دوم دانست که در سال 1943 ساخته شد. امروزه از آن به عنوان یک موزه نیروی دریایی استفاده می شود.

اخذ ویزای آمریکا با هلدینگ هلی ویزا

ایالت تگزاس در آمریکا، یکی از معروف ترین ایالت های این کشور است که جاذبه های دیدنی بسیاری دارد. بی شک برای بازدید از جاذبه های گردشگری تگزاس نیاز به اخذ ویزای توریستی دارید تا بتوانید به آسودگی وارد این ایالت شده و یک سفر بینظیر را تجربه کنید. هلدینگ هلی ویزا یکی از معتبرترین هلدینگ های توریستی و مهاجرتی است که به شما امکان دریافت ویزای توریستی تگزاس با بهترین شرایط را به دست می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا، مدارک و شرایط آن، با شماره های درج شده در هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید.

سوالات متداول

نام دیگر بزرگراه 66 تگزاس چیست؟

این بزرگراه به نام جاده مادر و جاده ویل راجرز شناخته می شود.

آکواریوم جهانی دالاس شامل چه بخش هایی است؟

جنگل های بارانی اورینوکو، پرواز توکان ها و ابیس ها در اطراف پرندگان و آویزان شدن تنبل های سه انگشتی از میان درختان، مارماهی های برقی و تمساح ها، از بخش های مختلف این آکواریوم هستند.

معروف ترین موزه هنر تگزاس چه نام دارد؟

موزه هنر فرت ورث از معروف ترین موزه های هنر تگزاس است.