کشور آمریکا با جای دادن جاذبه های گردشگری منحصربفرد و شگفت انگیز، امروزه توجه توریست های بسیاری را به خود جلب کرده است. میدان تایمز که در نیویورک قرار دارد، یکی از این جاذبه های محبوب و مشهور در آمریکا است. چراغ های نئونی با رنگ های متنوع، تابلوهای تبلیغاتی بزرگ و ماشین های رنگارنگ، صحنه هایی هستند که در این میدان توجه گردشگران را به خود جلب می کنند. در این مطلب قصد داریم شما را با میدان تایمز نیویورک و حقایق عجیب آن آشنا کنیم. پی با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید.

معرفی میدان تایمز

میدان تایمز نیویورک که امروزه به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری در شهر منهتن شناخته می شود، در گذشته مرکز حمل و نقل و تجمع بوده است. بر خلاف تصور و نام، تایمز یک میدان نیست. میدان تایمز در حقیقت یک تقاطع سه گوشه است که تئاتر Broadway، ضلع چهارم آن را قطع کرده است. آلودگی نوری به وضوح در این میدان قابل مشاهده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید، آلودگی نوری میدان تایمز نیویورک به اندازه ای است که در خارج از جو زمین نیز به راحتی دیده می شود.

تاریخچه میدان تایمز نیویورک

میدان تایمز نیویورک که در گذشته با نام Longacre Square شناخته میشد، نزدیک به 300 سال قدمت دارد. تایمز نامی است که پس از انتقال دفتر مرکزی به این منطقه، بر میدان نهاده شد. این میدان به دلیل معماری خاص و منحصربفرد خود، توانسته امروز به یک مرکز تفریحی و گردشگری شلوغ تبدیل شود. با گسترش روز افزون شهرهای آمریکا، در امتداد این میدان نیز کافه ها، تئاترها، مراکز خرید و غیره افتتاح شد. شاید دانستن این موضوع برایتان کمی غیر قابل باور باشد که بدانید میدان تایمز در یک برهه از زمان، به عنوان نا امن ترین محله در آمریکا بوده است. اوضاع نابسامان و عدم امنیت در این میدان مشهور، تا قرن بیستم ادامه داشت و پس از آن در اواسط دهه 1990 خاتمه یافت.

آمار بازدید از میدان تایمز

میدان تایمز نیویورک محلی است که در هر زمان از سال و هر ساعت از شبانه روز به آنجا بروید، شلوغ است. همین امر موجب شده که نیویورک در بین افراد، با نام شهری که نمی خوابد شناخته شود. مطابق با آمار به دست آمده، میدان تایمز روزانه میزبان 300 تا 500 هزار نفر، اعم از گردشگر و مردم عادی می باشد. آمارها بیان می کنند که این میدان سالانه بیش از 60 میلیون بازدیدکننده دارد.

نشان‌ های معروف در میدان تایمز

همانطور که پیش از این بیان کردیم، میدان تایمز شلوغ ترین نقطه در آمریکا شناخته می شود. در این میدان نشان های مشهوری وجود دارد که از برخی از آنها عبارتند از:
• سیاره هالیوود
• تابلوی کوکاکولا
• ساعت شورلت
• استودیو میدان تایمز
• مک دونالد
• غرفه TKTS
• دیزنی

عجایب میدان تایمز نیویورک

میدان تایمز نیویورک، رازهای بسیاری را در خود جای داده است که شاید بتوان علت محبوبیت و مشهوریت میدان را به آنها اختصاص داد. از جمله عجایب میدان تایمز میتوان به تجهیزات صوتی که در محوطه مثلثی شکل و در بین خیابان 45 و 46 به صورت پنهانی قرار دارند، اشاره کرد. ساختمان قدیمی متعلق به سال 1904 میلادی در گوشه میدان، از دیگر عجایب مرموزی است که توجه گردشگران را به خود جلب می کند. این ساختمان خالی از سکنه است و از دیوارهای آن برای نصب بیلبوردهای تبلیغاتی استفاده می شود.

سخن پایانی

اگرچه امروزه اغلب افراد به دنبال بازدید از مکان های خلوت و آرام برای سپری کردن لحظات خود هستند، اما میدان تایمز نیویورک نیز می تواند مکان ایده آلی برای بازدید باشد‌. بدون شک قرار گرفتن در شلوغ ترین نقطه از کشور آمریکا، می تواند بسیار هیجان انگیز باشد. شما می توانید برای اخذ ویزای آمریکا از هلدینگ هلی ویزا کمک بگیرید. کارشناسان مجموعه هلدینگ هلی ویزا در هر ساعت از شبانه، پاسخگوی شما عزیزان می باشند.

سوالات متداول

میدان تایمز نیویورک چند سال قدمت دارد؟

این میدان بیش از 300 سال قدمت دارد.

جاذبه های میدان تایمز کدامند؟

نورهای رنگی، هیاهوی بالای جمعیت، ساختمان قدیمی خالی از سکنه و تجهیزات صوتی مخفی در محوطه میدان، بخشی از جاذبه های معروف میدان هستند.

علت مشهور بودن میدان تایمز چیست؟

حضور جمعیت زیادی از مردم در زمان جشن سال نو در میدان تایمز نیویورک و نیز جشن پایان جنگ جهانی دوم در سال 1945، برخی از علل مشهور بودن این میدان می باشند.