کشور آمریکا، یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که همواره توجه بسیاری از بازدیدکنندگان را به خود جلب می کند. این کشور دارای جاذبه های دیدنی فوق العاده ای است که به محبوبیت آن افزوده اند. پارک ملی گرند کنیون آمریکا، از جاذبه های گردشگری این کشور است که در شمال غرب ایالت آریزونا قرار دارد و به عنوان پانزدهمین پارک ملی آمریکا شناخته می شود.
پارک ملی گرند کنیون، به معنای دره بزرگ است که رود زیبای کلرادو از میان آن به آرامی عبورمی کند و تداعی گر آرامش است. این پارک وسعتی برابر با ۵ هزار کیلومتر دارد که در سال 2017 به عنوان دومین پارک ملی برتر پربازدید آمریکا شناخته شد. پارک گرند کنیون جزئی از جاذبه های میراث جهانی می باشد. در ادامه با هلدینگ هلی ویزا همراه ما باشید تا به اطلاعات کاملتری از پارک ملی گرند کنیون دست پیدا کنید.

معرفی پارک ملی گرند کنیون

پارک ملی گرند کنیون، یکی از زیباترین پارک های ملی آمریکا است که از لحاظ داشتن طبیعت زیبا، بسیار معروف و شناخته شده است. ظاهر زیبای گرند کنیون، حاصل میلیون ها سال حفاری و فرسایش طبیعی می باشد که جریان نیرومند رودخانه کلرادو در ایجاد آن نقش اساسی ایفا کرده است.
این پارک دارای یک شکاف دره ای به عمق یک مایل است و بخش عریض آن دارای وسعت 15 مایل می باشد. 1500 نوع گونه گیاهی مختلف در این دره عمیق و باریک زندگی می کنند. علاوه بر این، میتوان در آن شاهد بیش از 500 گونه جانوری بود که بسیاری از آنها در حال انقراض هستند. برخی از جانوران پارک گرند کنیون منحصربفرد هستند و تنها به این منطقه تعلق دارند. سطح پرشیب دره و رنگ های زیبای دیواره های بلند آن، نشان از تاریخ دو میلیارد ساله زمین دارند که به زبان رمزگونه بیان می شوند.

تاریخچه ایجاد پارک گرند کنیون

پارک ملی گرند کنیون آمریکا، در ۶ میلیون سال پیش توسط رودخانه کلرادو به وجود آمد. ساکنان بومی آمریکا در دوران پیش از تاریخ، این منطقه را با ایجاد انواع زیست گاه های مختلف و غارهای بسیار آباد نمودند. گارسیا لوپر ده کاردناس از اسپانیا، یکی از اولین افرادی است که برای نخستین بار، دره بزرگ را مشاهده کرد. گارسیا در سال 1540 اولین کسی بود که از این پارک دیدن کرد.
جان وزلی پاول، یک سرباز کهنه کار جنگ داخلی بود که در سال ۱۸۶۹، همراه با نه نفر دیگر به کاوش در پارک ملی گرند کنیون آمریکا پرداخت که تنها شش نفر توانستند این ماموریت را به اتمام برسانند. پاول در کتاب خود به نام برگ ها، در یک کتاب داستان بزرگ به واحدهای سنگی رسوبی دره اشاره می کند. جان وسلی پاول یکی از معروف ترین زمین شناسان آمریکایی است که توانست طول تنگه را طی کند.
تئودور روزولت، رئیس جمهور وقت آمریکا، در ماه ژانویه 1۹08، بیش از 800 هزار هکتار از زمین های این پارک را به آثارملی ایالات متحده اختصاص داد. پس از آن، این منطقه در سال 26 فوریه 1919 میلادی، به نام پارک ملی گرند کنیون تغییر کرد. این دره دارای عمق بیش از 6/1 کیلومتر است که به یک مایل می رسد. شکاف های گرند کانیون، لایه های مربوط به دوران پیشین زیستی و دیرینه زیستی را به زیبایی نشان می دهند.

اهمیت بازدید از پارک گرند کنیون

در هنگام بازدید از پارک ملی گرند کنیون، می توانید به تماشای شگفتی های بینظیر و طبیعت زیبای جهان بپردازید تا از آب و هوای فوق العاده آن لذت ببرید. مکانی که در آن می توانید به هم سرایی پرندگان گوش داده و در سکوت بینظیر آن غرق شوید. این دره را میتوان از ژرفترین دره های جهان دانست که ارزش والای فرهنگی دارد. در این پارک می توانید از 400 گونه مختلف، 48 گونه خزنده و ده گونه دوزیست همراه با 90 گونه پستاندار دیدن کنید. علاوه بر این، می توانید در آن به دره نوردی، پیاده گردی، کوهنوردی، دوچرخه سواری، قایقرانی و چادرزنی بپردازید.

بخش های مختلف پارک ملی گرند کنیون

پارک ملی گرند کنیون، دارای دو بخش کناره جنوبی و کناره شمالی است. کناره جنوبی تا کناره شمالی، 345 کیلومتر فاصله دارد. اگر به دنبال بازدید از هر دو بخش این پارک هستید، می توانید در حدود 4 ساعت در آن رانندگی نمایید. علاوه بر این، دو بخش منطقه گرند کنیون غربی در خارج از پارک ملی قرار گرفته است که در منطقه هوالاپای می باشد و محل سکونت بومیان آمریکا شناخته می شود. برای دسترسی به این منطقه از گرند کنیون، از کناره شمالی آن تنها نیاز به 7 ساعت رانندگی دارید.
• کناره جنوبی گرند کنیون: کناره جنوبی گرند کنیون را میتوان از محبوب ترین بخش های مختلف پارک گرند دانست. بسیاری از گردشگران به دنبال بازدید از تماشای بی بدیل این منطقه هستند تا بتوانند از شکوه طبیعی آن لذت ببرند. علاوه بر این، کناره جنوبی دره دارای اقامتگاه های بسیاری است که توجه گردشگران را به خود جلب کرده اند. همچنین دارای مسیرهای پیاده روی خوش منظره می باشد که شما را مبهوت خود می سازند. در هنگام بازدید از این بخش می توانید از رودگردی و الاغ سواری لذت ببرید.
• کناره شمالی گرند کنیون: کناره شمالی پارک، یکی از بهترین بخش های پارک ملی گرند کنیون است که دارای طبیعت دست نخورده ای بوده و بهترین دید از گرند کنیون را به دست می دهد. این منطقه بسیار ساکت است و حیات وحش بینظیری دارد. از این رو مورد علاقه عکاس ها و طبیعت گردان می باشد.
• گرند کنیون غربی: مسیر دسترسی به گرند کنیون غربی بسیار آسان است، از این رو مسیرهای چالش برانگیزی ندارد. اگر علاقه زیادی به زیپ لاینینگ و قایق سواری دارید، می توانید از گرند کنیون غربی بازدید کنید. همچنین می توانید با استفاده از تورهای گردشگری از روستای بومیان آمریکا دیدن کنید. از جاذبه های دیدنی این بخش از پارک میتوان به پل معروف اسکای واک اشاره کرد که به شکل نعل اسب بوده و دارای کف شیشه ای است.

آب و هوای پارک گرند کنیون

پارک ملی گرند کنیون آمریکا، دارای 5 ناحیه آب و هوایی نیمه خشک و سرد، مرطوب قاره ای خشک با تابستان های خنک، مرطوب قاره ای خشک با تابستان های گرم، تابستان گرم مدیترانه ای و تابستان داغ مدیترانه ای است. قورباغه درختی کانیون، وزغ کوه راکی و کوه وودهاوس و وزغ قرمز خال خال، از قورباغه های محبوب این منطقه شناخته می شود.

هزینه و زمان بازدید از پارک ملی گرند کنیون

نرخ ورود به پارک ملی گرند کنیون، با توجه به اینکه به صورت پیاده یا سواره وارد آن می شوید متفاوت خواهد بود. هزینه ورود به این پارک به صورت پیاده روی تنها 15 دلار و با خودرو 35 دلار می باشد. توجه داشته باشید که رانندگی در پارک ملی گرند کنیون ممکن نیست. بازدید از این پارک به دو الی چهار روز زمان نیاز دارد.

فصل مناسب برای بازدید از پارک ملی گرند کنیون

بهتر است در فصل تابستان به بازدید از پارک ملی گرند کنیون نپردازید؛ چرا که در این فصل دمای آن به بیش از 40 درجه سانتیگراد می رسد. علاوه بر این، در فصل تابستان هزینه اقامت در هتل نیز افزایش پیدا می کند و باید هزینه بیشتری برای آن پرداخت کنید. بهترین زمان برای بازدید از این مکان، فصول بهار و پاییز است. کناره شمالی پارک در فصل تابستان به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات، دارای آب و هوای خنک است. بهتر است از اواخر فصل تابستان تا اوایل فصل زمستان به بازدید از این مکان بپردازید.

نحوه دسترسی به پارک ملی گرند کنیون

با استفاده از پرواز مستقیم به لاس وگاس، می توانید بلیط هواپیمای فرودگاه فلگستاف آریزونا را تهیه کنید تا به این مکان بسیار زیبا سفر کنید. کرایه تاکسی و خودروی شخصی در این مکان اهمیت زیادی دارد. توجه داشته باشید که تنها از طریق موتورسیکلت و اتومبیل می توانید به پارک ملی گرند کنیون وارد شوید.

جاذبه های دیدنی نزدیک پارک

• معبد ایسیس
• روستای گرند کنیون
• آبشار دیر کریک
• هاواسو کریک
• موزه زمین شناسی یاواپای
• آبشار شینومو
• موزه توسایان

هتل های نزدیک پارک

• اقامتگاه یاواپای لاج
• ال توار هتل
• اقامتگاه فانتوم رچ
• اقامتگاه برایت انجل لاج
• اقامتگاه گرند کنیون نشنال پارک لاجز
• هالیدی این اکسپرس اند سوئیت گرند کنیون

سفر به آمریکا با هلدینگ هلی ویزا

کشور آمریکا یکی از محبوب ترین و بزرگترین کشورهای جهان است که جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است. پارک گرند کنیون در شمال غرب ایالت آریزونا، یکی از دیدنی های این کشور است که سالانه افراد بسیاری به دنبال بازدید از آن هستند. بی شک ورود به کشور آمریکا و بازدید از جاذبه های آن، بدون اخذ ویزای توریستی آمریکا ممکن نخواهد بود. از این رو هلدینگ هلی ویزا، از معتبرترین شرکت های مهاجرتی و توریستی، در خدمت شما خواهد بود تا بتوانید در سریع ترین زمان ممکن ویزای خود را دریافت نموده و برای یک سفر فوق العاده به کشور آمریکا آماده شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا و شرایط آن، می توانید با شماره های درج شده در سایت هلدینگ هلی ویزا تماس بگیرید.

سوالات متداول

پارک ملی گرند کنیون در کدام بخش از کشور آمریکا قرار گرفته است؟

این پارک در شمال غرب ایالت آریزونا قرار دارد.

بهترین زمان برای بازدید از پارک گرند کنیون در کدام فصول است؟

فصول بهار و پاییز، بهترین زمان برای بازدید از پارک ملی گرند کنیون هستند.

هزینه ورود به پارک گرند کنیون چقدر است؟

هزینه ورود به این پارک به صورت پیاده روی تنها 15 دلار و با خودرو 35 دلار می باشد.